A természetvédelem egy bonyolult szakma, amelyet elhivatott szakemberek ezrei művelnek nap, mint nap Magyarországon is. Ennek természetesen eredményei is vannak, melyekből most két hiánypótló kiadványt állítottak össze a hazai síkvidéki és vizesélőhely-rekonstrukciók lehetőségeiről és tapasztalatairól.
Az „Élőhely-rekonstrukciók lehetőségei és tapasztalatai Magyarország síkvidéki területein” című könyv azzal a céllal íródott, hogy bemutassa a természetvédelem élőhely helyreállítások kapcsán elért eredményeinek egy szeletét. A könyv a szakemberek és az érdeklődők számára is hasznos lehet, azaz mindenkinek, akiket érdekelnek az élőhely-rekonstrukciók, vagy akár részt is akarnak venni ezek tervezésében és kivitelezésében. Erre szolgálnak a könyv gyakorlati útmutatói, és a 33 esettanulmány, amelyek bebizonyítják, hogy lehet eredményeket elérni. Az általános részeket, amelyekben az élőhely-rekonstrukciók jelentőségét tárgyalják, a szerzők igyekeztek úgy megírni, hogy olyan gondolatok is szerepeljenek bennük, amelyek a korábbi szakirodalmakban nem, vagy csak ritkán jelentek meg.

Ugyancsak nagy hasznossággal bír a „Jógyakorlatok gyep- és vizesélőhely-rekonstrukciókban. Lehetőségek és tapasztalatok Magyarország síkvidéki területein” című munka is. Ebben a kiadványban a rákosi viperához kapcsolódó, és más projektekben végzett élőhely-rekonstrukciók során alkalmazott jógyakorlatokat gyűjtötték össze, hogy alapot nyújtsanak a remélhetőleg egyre szélesebb körben kivitelezésre kerülő élőhely-helyreállítási munkákhoz.
A kiadványok digitális formában elérhetők a Kiskunsági Nemzeti Park honlapján.