Használt mobiltelefon gyűjtő kampány a Komáromi Szőnyi Színes Óvodában

Tavaly ősszel csatlakozott óvodánk a Jane Goodall Intézet által meghirdetett, Passzold vissza Tesó!  elnevezésű használt mobiltelefon gyűjtő kampányhoz. A kampány lebonyolításához szakmai anyagokat és plakátokat kaptunk. Gyűjtődobozunkat mi készíthettük el. A kampány célja a koltán bányászat, a gyermekmunka visszaszorítása és a főemlősök védelme. Óvodánk novemberben hirdette meg az akciót, így kapcsolódtunk az Európai Hulladékcsökkentési Héthez is. A gyűjtést több csatornán keresztül hirdettük meg, bevonva a helyi közösségeket, az itt élő embereket is. A gyerekeknek bemutattuk a gorillák élőhelyeit, életét. A gyermekek életkori sajátosságainak figyelembe vételével beszélgettünk arról is, hogy miért…

Tovább olvasom

Indul az állatvédelem támogatását ösztönző adó 1%-os kampány

A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány idén negyedik alkalommal indítja el országos kampányát, amely arra hívja fel a figyelmet, hogy a személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásával bárki hozzájárulhat az állatvédelem ügyéhez. A cél, hogy minél többen rendelkezzenek adójuk 1%-áról, és ezzel támogassák az állatmentésben részt vevő civil szervezetek munkáját. Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy az állatvédelem egyre hangsúlyosabb társadalmi üggyé válik. Egyre szélesebb körben erősödik az a szemlélet, hogy az állatokkal való felelős bánásmód közös felelősség, amely túlmutat az egyénen: hatással van a közösségek működésére, a biztonságra és a…

Tovább olvasom