Az Iskolaméhészet kezdeményezés évente induló (pedagógiai, méhészeti és ismeretterjesztő) projektjeivel a méhek életét és a méhcsalád csodálatos lényét szeretné egyre mélyebben megismerni, az ennek megfelelő méhészeti gyakorlatot kutatni és gyakorolni magánszemélyekkel – közösségekkel, kicsikkel-nagyokkal.
Szeretettel várunk minden méhbarátot, pedagógusokat, méhészeket, érdeklődőket a bemutatkozó nyílt napunkra 2024. szeptember 21-én, szombaton 10-15.30-ig Solymáron, ahol a résztvevők beszélgetéseken és gyakorlati tevékenységen keresztül ismerkedhetnek a méhközpontú méhészet szemléletével és gyakorlatával, valamint a méhkaptárba is bekukucskálhatnak.
A bemutatkozó nyílt nap plakátja: https://drive.google.com/file/d/1zPdcGmGB4Vuu-Dr3TvHx0hJvvByAZ2hj/view?usp=drive_link
Kapcsolatfelvétel és regisztráció a nyílt napra: https://forms.gle/PYkFKyUEREGZvhhZ8
A nyílt nap esemény linkje a Facebookon: https://fb.me/e/2bIwedhga
Az Iskolaméhészet-kezdeményezés 2017-ben jött létre azzal a céllal, hogy a méhcsalád egészének megfelelő méhtartás elterjedhessen, a méhek és az emberek közeledhessenek egymáshoz, és minél több pedagógiai intézmény forduljon a földdel kapcsolatos tevékenység, kiemelten a méhek felé.
Az Iskolaméhészet kezdeményezés pedagógiai projektje keretében lehetőség nyílik az intézmények, közösségek, magánszemélyek számára, hogy május elejétől június közepéig megfigyelhessék egy kis méhcsalád életét egy ehhez kifejlesztett üvegfalú kaptár segítségével.
Ősztől tavaszig felkészítést nyújtunk pedagógusoknak, méhészeknek és más érdeklődőknek. Havi egy szombaton a természetes és méhközpontú méhészkedés szemléletével és gyakorlatával ismerkedhetünk, valamint önképzőköri jelleggel gyakoroljuk a szemléleti elmélyítést és a gyakorlati kutatást. Olvasókörünk is működik a méhek életének és szerepének mélyebb megértése céljából. Keressük az együttműködést más szakterületek képviselőivel a méhek egészsége, az ember és a méhek együttélése érdekében.
Tapasztalható, hogy a méhek és az ember együtt tud élni egymással. Ahogy a méhanya nap, mint nap petét rak, úgy porozzák be a méhek évről évre a virágokat, gyümölcsfákat, és ezáltal termékennyé teszik a természetet, termővé a földet. Mindezt nem lehet csak könyvekből vagy digitálisan valóban megismerni. A személyes találkozás által alakulhat ki a félelem nélküli tisztelet. Így ébreszthető fel az akarat is, hogy tenni akarjunk valamit a méhekért és az egész földért, felelőssé váljunk érte! Ezt az életérzést szeretnénk erősíteni. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Elérhetőségeink:
Kapisinszky Dóra (kertépítész mérnök és méhész): 06-20-375-5507
Radics Helga (oktatásszervező és pedagógus): 06-70-338-7079
E-mail: iskolameheszet2019@gmail.com
Iskolaméhészet közösség a Facebookon: https://www.facebook.com/iskolameheszet/