„Nyitva van az aranykapu, csak bújjatok rajta…” – bármelyik múzeumpedagógiai foglalkozásra! A természetes anyagok, a megújuló energiák környezettudatos használata, valamint az ökologikus gondolkodás tudatosítása ezeken a megrendelhető alkalmakon a paraszti életmódra támaszkodva, a fenntarthatóság jegyében zajlanak.
Idén április 1-jén végre kinyitnak a Skanzen házai is a böjti időszak hétvégi, sétálójegyes lehetősége után. A tavaszi megújulással induló év programjainak és múzeumpedagógiai kínálatának középpontjában idén a zöld-ügy áll. A paraszti élet praktikái a természetközeli életmódot közvetítik, aminek elemei lépten-nyomon feltűnnek a legtöbb múzeumpedagógia foglalkozásunkban is, amiket igényelhetnek egyenként, rokon, vagy kiegészítő témával párosítva, illetve akár az egész iskolának is egy témanap formájában, előzetes egyeztetést követően.

A húsvét idén április 20–21-éreesik (mozgó ünnep lévén), így az ezt megelőző időszakban már időszerű a Húsvéti ünnepkör szokásai című múzeumpedagógiai foglalkozás, ami a virágvasárnaptól fehérvasárnapig terjedő időszak hagyományait élményszerző módon foglalja össze.
Az óvodás korosztálytól a középiskolásig igényelhetik a csoportok a többi, korosztályonként ajánlott múzeumpedagógiai foglalkozással együtt a Skanzen online felületén. Kiszét hajtunk, böjti kapuzó, és hidas játékkal behozzuk a zöldágat, a nagyheti készülődés részeként húsvéti hímes tojást készítünk. Természetesen a bibliai eseményeket is felidézzük, hiszen a népi gondolkodásban az ősi hiedelmek és a keresztény vallás egy időben volt jelen. A húsvéthétfőt követő tojásjátékokkal és a fehérvasárnapi komálással, a barátság megpecsételésével zárjuk az alkalmat.
Bővebb információk, jelentkezés: https://skanzen.hu/hu/gyerek-skanzen/muzeumpedagogia